Zamek Wieliczka

W ramach obchodów dni Św. Kingi w sobotę 22 lipca 2017r. KGER wybrała się na XIII wieczny Zamek Żupny w Wieliczce. Rafał SQ9IAB załatwił z władzami zamku możliwość zainstalowania radiostacji i ok. godz. 10 znak klubowy SP9PGE był aktywny na pasmach z w/w zamku o oznaczeniu MWI02.

Św Kinga – niby wszyscy wiemy, że chodzi o Wieliczkę a zatem piękna Kaplica Św. Kingi w kopalni soli ale … znana była również jako Kunegunda, żona krakowskiego władcy Bolesława Wstydliwego. Czemu Wstydliwy? Z racji ślubów czystości, które książę złożył wspólnie z Kingą, a co za tym idzie ich małżeństwo nigdy nie zostało skonsumowane.

Ale wróćmy do teraźniejszości. Sprzęt radiotechniczny zagwarantował Tomek SP9SCZ tzn. rozwiesiliśmy antenę FD4 a głównym TRX-em był Yaesu FT-990. Po małych perturbacjach z kablem antenowym stacja SP9PGE na dobre uruchomiła się w eterze. Wykonaliśmy kilkadziesiąt QSO głownie na 80m i to nie raz w pile-up-ie. Operatorzy często się zmieniali, część uczestniczyła w szkockich zawodach na KF, część działała pod własnymi znakami; generalnie było fajnie. Pogoda piękna, odwiedziło nas kilku znajomych HAM-ów, w międzyczasie zwiedzanie zamku + piknik.
Dziękujemy wszystkim obecnym a zwłaszcza Rafałowi SQ9IAB za załatwienie działalności radiowej z zamku.

Tekst: Rafał SQ9MCI

Zapraszamy do galerii.

Dodaj komentarz