Wizyta na zamku w Dzięgielowie.

Krakowska Grupa Ekspedycji Radiowych znudzona pseudo zimą postanowiła wyruszyć na południe Polski aby zadać kłam że jest to okres zmniejszonej aktywności eterowej . Wybraliśmy  zamek w Dzięgielowie koło …Cieszyna o oznaczeniu GCY-02 . Wg informacji ze strony www.zamkisp.pl ostatnia aktywność radiowa z tego zamku była w 2007 r co jeszcze bardziej zmobilizowało nas do odwiedzenia tego miejsca.
W dniach 05-07 lutego 2016 trzynaście osób gościło na w/w zamku. Uczestnicy wyjazdu, oprócz przenośnych radiotelefonów, mieli do dyspozycji 3 transceivery, najczęściej używano Elcrafta K2. Warunki do stawiania anten były dosyć korzystne toteż w piątek rozwieszono windom-a FD4 i już wieczorem w logu pojawiły się pierwsze łączności. Na drugi dzień  rozpoczęły się “zajęcia w podgrupach”. Cześć  wybrała się na górę Wielka Czantoria (995 m n.p.m.) w okolicy Ustronia i tam głównie z czeskiej strony prowadzono QSO w paśmie 2m z radia ręcznego. Na szczycie warunki atmosferyczne nie były jednak sprzyjające (porywisty wiatr, duże ilości śniegu), uniemożliwiło to dłuższą aktywność radiową.  W tym samym czasie w Dziegielowie prowadzono łączności z zamku.

Z czasem najbardziej zdeterminowana grupa postanowiła wybrać się w teren i aktywować tzw. zamek górny Dzięgielów II (oznaczenie GCY-03). Właściciele zamku pokazali nam mapy i plany przeszukiwania terenu georadarem  gdzie owe ruiny się znajdują ale okazało się na wzniesieniu, że jest to klasyczne miejsce po zamku. Ruiny są gdzi8eś ukryte pod ziemią.  Zabrano sprzęt radiowy i po uruchomieniu radiostacji zaczęto prowadzić łączności na 7 MHz. Poruszenie na paśmie było duże, nadawano aż do wyczerpania akumulatorów! Wyjazd uznajemy z bardzo udany : w eterze spore zainteresowanie naszą aktywacją.

Z obu zamków przeprowadzono łącznie kilkaset QSO głównie w paśmie 80m i 40m. Najbliższa była z Cieszynem a najdalsza z Dominikaną. Warunki noclegowe i wyżywienie było super, tak ze chętnie powtórzymy kiedyś w prezyszłosci akcję zamkową KGER na zamku Dziegielów. Miłym akcentem naszego pobytu okazała się sobotnia wieczorna wycieczka. Właściciel oprowadził nas po różnych pokojach, strychach i piwnicach zamku. Dziękujemy ! Dziękujemy również wszystkim stacjom które nas wołały.

unspecified

Dodaj komentarz