Witamy na nowej starej stronie

Miło mi zakomunikować, że to co widzicie jest realizacją pomysłu i postulatów z przed z górą roku. Strona naszego Klubu zawiera prawie takie same treści (część rzeczy jest w trakcie przenoszenia) jak stara ale oparta jest na nowym silniku Word Pressa. Co to oznacza ? W zasadzie, że trochę to inaczej wygląda a wszystko jest po staremu, z tym że …
No właśnie jakie są plusy:
1. Prawie do każdego wpisu można dodać komentarze, które to komentarze też można skomentować. Teoretycznie na starej stronie była książka gości ale pamiętacie jak ona działa.
2. Nowe wpisy (niusy-aktualności) dawniej mógł dodawać tylko administrator, dzisiaj każdy z członków o statusie “autor” może to zrobić osobiście – niemniej jednak zalecam umiar 🙂
3. Zyskaliśmy łatwość dodawania nowych stron, podstron czy galerii.
4. Jak każda zmiana niesie za sobą nowe element więc i my mamy np. “DX Cluster” i “Po godzinach”. Nowych elementów będzie więcej ale to na razie przyszłość.
5. Zyskaliśmy jeszcze łatwość poruszania się i odszukiwania tematów poprzez górne, boczne menu (i być może dolne w przyszłości) jak też szukanie po kategoriach i tagach. Na razie jest zbyt mało na tej stronie i nie wygląda to imponująco (mówię o np. tagach) ale chmura tagów o różnej wielkości na pewno zadziała.
6. No i lada moment ruszy dla chętnych powiadamianie o nowych wpisach.

 
Jak mowa o plusach to należy też napisać o minusach. Jak na razie głównym i jedynym minusem są problemy z rejestracją. Raz dział OK raz wyskakuje komunikat “Odnośnik do resetowania hasła wydaje się być niesprawny. Proszę zawnioskować o nowy odnośnik poniżej.” Nie wiem z czym to jest związane ale nasuwa się skojarzenie z adresem poczty jaki wpisujemy w trakcie rejestracji. Jeżeli jest to “gmail” to wygląda że dział. Jeżeli adres “wirtualnej polski” to już jest problem. Niemniej jednak pracujemy nad tym.

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda nasza STARA STRONA to wystarczy kliknąć. Postaram ten link umieścić w bocznym menu “Nasz klub”.

Wszelkie uwagi, sugestie i informację o błędach proszę zamieszczać w formie komentarzy do tego wpisu.

I na koniec – jak na Słowacji zamawiam piwo wtedy od kelnerki słyszę “nech se paci” to tu je sparafrazuje

NIECH SIĘ CZYTA

Jedna myśl nt. „Witamy na nowej starej stronie

Dodaj komentarz