Spotkanie w Bielsku-Białej

Dnia 11 stycznia 2018 r. ekipa KGER w składzie Tadek SP9MZH, Marian SP9DEM, Tomek SP9SCZ, Rafał SP9IVD, Rafał SQ9MCI wybrała się do Bielska-Białej na spotkanie radiowo-turystyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nadajesz to poznajesz”oraz Beskidzki Radioklub SP9KAT. Głównym prelegentem był himalaista Jacek Teler.
Jacek zaprezentował zdjęcia + kilka filmów z wyprawy zimowej na Nanga Parbat 8126 m n.p.m. w Pakistanie. Opowiadał m.in. o “życiu codziennym” w wysokich górach, łączności radiowej między uczestnikami ekspedycji oraz o niebezpieczeństwach towarzyszącym takim wyprawom (minusowa temperatura, lawiny, ataki terrorystyczne).

SP9KAT DX Team oraz Krakowska Grupa Ekspedycji Radiowych zapowiedziały na wrzesień wyprawę radiową do Kirgistanu „Z Krakostanu do Kirgistanu – Tien Szan 2018”.

Na 2019 rok przewidziano akcję dyplomową z okazji 50 lecia powstania bajki „Porwanie Baltazara Gąbki”. Pierwszy odcinek p.t. „Smok Expedition” ma wiele akcentów krótkofalarskich (min. nadawanie CW, szpiegowska łączność handy itp). Akcja będzie upamiętniać śp. Stanisława Pagaczewskiego – autora książki na podstawie której powstała owa bajka. Ciekawostką jest to iż synem Stanisława Pagaczewskiego jest dobrze nam znany krakowski krótkofalowiec Tomek SP9RQE który z chęcią wspiera w/w akcję!

Organizatorzy przedstawili również działalność Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej w 2017r. m.in. zorganizowane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej. Zaprezentowane zostały plany na kolejne lata m.in. organizacja w Bielsku-Białej Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Radioorientacji Sportowej przyznanych przez International Amateur Radio Union i Amateur Radio Direction Finding w 2022r.

Po spotkaniu Organizatorzy ugościli nas wspaniałym obiadem w karczmie „Rogata”. Z Jackiem Telerem, w związku z naszą wyprawą do Kirgistanu, obgadaliśmy kilka kwestii min. co pić lub czego nie jeść w tymże kraju 🙂

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Nadajesz to poznajesz”oraz Beskidzkiemu Radioklubowi SP9KAT za super przyjęcie !

nadajesz 2

Ekipa wyprawy “Z Krakostanu do Kirgistanu – Tien Szan 2018”

nadajesz 1

Od lewej stoją : Waldek SQ9OUK, Tomek SP9NLT, Mateusz SQ9IWS, Mirek SP9ONC, Rafał SP9IVD, Tomek SP9SCZ, Rafał SQ9MCI, Jacek SP9OUV, (poniżej) Igor SP9AMF, Marian SP9DEM, Darek SP9ETE, Tadek SP9MZH

Dodaj komentarz