Proszę Państwa: KGER uczestnikami wyprawy EX0PL do Kirgistanu!

Miło nam oficjalnie poinformować iż Radio Klub Beskidzki SP9KAT z Bielska-Białej wraz z Krakowską Grupą Ekspedycji Radiowych SP9PGE organizuje wyprawę krótkofalarską, tym razem do Kirgistanu. Nasz znak to EX0PL. Wyprawa odbędzie się w dniach od 30 sierpnia do 11 września 2018r.

EX0PL

Baza EX0PL

Do Kirgistanu pojedzie 12 krótkofalowców: SP9ONC, SP9OUV, SP9ETE, SQ9IWS, SP9AMF, SQ9OUK, SP9NLT. KGER będą reprezentować SQ9MCI, SP9SCZ, SP9IVD, SP9MZH, SP9DEM. Czeka nas skomplikowana i długa podróż drogą lądową i powietrzną przez Ukrainę i Kazachstan (2 dni w jedną stronę).

 
Będziemy działać emisjami CW, SSB, DIGI na pasmach od 3,5 do 50MHz. W Kirgistanie pasma 2m i 70cm są zabronione dla radioamatorów, ot taka ciekawostka…!. Baza wyprawy będzie zlokalizowana w małej miejscowości o bajkowej nazwie Jeti (loc. MN92CI), położonej na wysokości ponad 2000 m n.p.m., zaledwie 100 km od granicy z Chinami w regionie Issyk-Kul. Zamierzamy działać jako “Holiday Style” mimo wszystko dołożymy wszelkich starań aby być jak najbardziej aktywni na pasmach!

Do Kirgistanu dotrze min. 5 TRX-ów, zasilacze, anteny Delta wg. MOPLK, Rybakov, Bazooka, mini Delta na 7MHz, być może jakiś “kierunek” na wyższe pasma (ograniczenia są spowodowane limitami bagażowymi).

Wyprawa będzie zapowiedzią akcji dyplomowej upamiętniającej 50 rocznicę powstania bajki „Porwanie Baltazara Gąbki”. Pierwszy odcinek w/w bajki p.t. „Smok Expedition” ma wiele akcentów krótkofalarskich (m.in. nadawanie CW, łączność /p, /am Szpiega z Krainy Deszczowców). Bajka powstała w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a jej akcja rozpoczyna się w Krakowie, dlatego nazwa i oprawa tegorocznej wyprawy „Z Krakostanu do Kirgistanu” nawiązują do postaci i tekstów z bajki.

ex0pl logo
W związku z tą akcją będziemy z czasem informować o szczegółach.

Dodaj komentarz