Podsumowanie akcji “150 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Jak zapowiedzieliśmy tak też działaliśmy! Od 01.12.2017 do 10.12.2017 w eterze pracowały trzy znaki okolicznościowe SN150M, SN150J, SN150P emisjami SSB/DIGI/CW/FM. Pierwsze łączności zrobiono tuż po 1 w nocy w piątek a ostanie późnym wieczorem w niedziele. Łącznie wykonaliśmy ponad 1900 QSO. Z racji iż nastawiliśmy się głównie na polskie stacje, działaliśmy przeważnie w paśmie 80m. Warunki propagacyjne na tym paśmie okazały się bardzo zmienne tzn. czasami po 2 godzinach wołania CQ, w logu było tylko kilkanaście stacji a czasem po godzinie ok 100 QSO. Wiadomo – nie była to “wyprawa DX-owa” i nie działaliśmy 24h/dobę jednak każdego dnia byliśmy QRV na pasmach. Powyższe znaki wystartowały także w 3 zawodach tzn. Barbórka część KF, Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego oraz OMP PGA-TEST. Na wyższych pasmach też nas było słychać. Niestety propagacja nie była zbyt sprzyjająca, mimo wszystko i tak udało się zrobić kilkaset QSO spoza SP.

W piątek wieczorem 8 grudnia dwóch Rafałów SP9IVD + SQ9MCI po mimo późnej pory oraz wiatru i deszczu ze śniegiem, nadawało na 2 metrach w FM-ie ze szczytu kopca Piłsudskiego. Chcieliśmy także w ten sposób dać szanse zrobienia z nami QSO stacjom które być może nie dysponują sprzętem na KF. Niektórzy dorabiali brakujące sufixy, niektórzy zaliczyli 3 QSO z różnych znaków i uzyskali dyplom.

Dziękujemy wszystkim nadawcom oraz stacjom nasłuchowym, którzy wzięli udział w akcji “150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”.

Szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się naszemu klubowiczowi: Markowi SP9ETW, który stworzył system logu-online oraz możliwość pobierania dyplomów/certyfikatów bezpośrednio z naszej strony. Marek dziękujemy!

Do usłyszenia w następnych akcjach, z zamku lub z terenu.

Jedna myśl nt. „Podsumowanie akcji “150 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Dodaj komentarz