Historia

Powstanie grupy

Był rok 2006 . Marzec.
Kilku ludzi postanowiło zostać krótkofalowcami .Praktycznie każdy z nas miał wcześniej styczność z falami eteru , czasem było to radio CB a czasem nielegalnie zrobione nadajniki UKF .Wśród nas byli także krótkofalowcy z drugą kategorią którzy chcieli podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć “jedynkę” Spotkaliśmy się na kursie prowadzonym przez PZK Oddział Terenowy nr.10 w Krakowie. Prowadzącymi kurs byli Ludwik SP9ADV i Piotr SP9BWJ .Trzeba przyznać że włożyli w to wiele serca i swojego prywatnego czasu . Przyszedł czas i kurs zbliżał się do końca , wtedy wpadliśmy na pomysł “jedziemy na weekend poza miasto potrenować w terenie”. Wybór padł na miejscowość Morsko . Bardzo urocze miejsce z zamkiem położonym w pobliżu .Podczas pobytu w Morsku pracowaliśmy pod znakiem klubowym SP9PKZ . Cały czas pod czujnym okiem Ludwika .Tam poznaliśmy się lepiej i okazało się że tworzymy całkiem zgraną grupę . Potwierdziło się to przed samym egzaminem podczas następnej wyprawy do miejscowości Brody Solca . Nastał czas egzaminu . Egzamin odbył się w Gliczarowie Górnym , gdzie co roku odbywa się spotkanie krótkofalowców . Zdaliśmy wszyscy .
Był rok 2006. Lipiec.
Choć nerwy były napięte jak postronki . Godziny poświęcone na naukę w klubie i domach nie poszły na marne . W OT 10 PZK spotkaliśmy bardzo życzliwych krótkofalowców (pozdrawiamy wszystkich) . Na następnych spotkaniach , już w klubie , doszliśmy do wniosku że szkoda by było na tym skończyć i powstały pomysły na następne wyprawy . Wspominając wyjazd do Morska okazało się że to jest to , dyplom “Zamki Polskie” i jak na razie jest to myśl przewodnia naszych spotkań w terenie . Choć nie można się ograniczać i trzeba się rozwijać , wyjazdy w góry , spotkania grupowe z innymi krótkofalowcami .
Co dalej ??
Jest rok 2007. Maj.
Życie pokazało że dalej lubimy być “żółci” .
Pozdrawiamy wszystkich którzy zbłądzili na naszą stronę i zapraszamy do dołączenia do nas . A niektórych PREZESÓW wręcz namawiamy do zmiany polara na koszulkę. Oczywiście żółtą.
A osoby które zastanawiają się nad wstąpieniem w szeregi krótkofalowców zapewniamy że jest to bardzo przyjemne hobby . Pozwala poznać nowych , ciekawych kolegów i koleżanki , rozwija zainteresowanie techniką , jest sposobem na spędzanie wolnego czasu .
Jest rok 2007. Dalej jest ten maj.

Krakowska Grupa Ekspedycji Radiowych by SP9SCZ.

Lata 2008 – 2014

Nasi Nauczyciele, a zarazem Przyjaciele niestety już nie żyją. Ale Grupa wciąż istnieje i działa dalej. A nawet się rozwija! Z naszej strony to chyba najlepszy “krótkofalarski hołd” dla Ludwika SP9ADV(sk) i Piotra SP9BWJ(sk), którzy wprowadzili nas w ten świat. Ale po kolei…

Wyjazdy “zamkowe” bardzo zintegrowały Grupę. Dzięki nim szybko rozwijaliśmy swoje umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną. Robiliśmy coraz to nowe i coraz lepsze anteny, coraz bardziej świadomie i kompetentnie gromadziliśmy radiowy sprzęt ekspedycyjny. Pierwotnie hermetyczna Grupa otworzyła się dla nowych członków, co spowodowało szybko nasz ilościowo – jakościowy rozwój.

Zaczęliśmy jako MO regularnie brać udział w Zawodach Zamkowych, Tomek SP9ITP zaczął ostro działać w temacie SOTA, a Rafał SP9IVD konsekwentnie ściga się w rankingu “zamkowym”. Organizowane są imprezy plenerowe na otwarcie i zamknięcie sezonu letniego oraz wiele imprez pod hasłem “manewry antenowe”. Zorganizowaliśmy, z dużym sukcesem, program dyplomowy pod nazwą “Małopolski Dyplom Lotniczy”, a przy tej okazji jeden z nielicznych w SP konkurs z nagrodami rzeczowymi. Imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem i popularnością. W Zawodach Zamkowych udało się nam, po kilku latach, wejść do pierwszej dziesiątki w SP. I póki co uważamy to za sukces.

Ponieważ dobrze i skutecznie działamy w grupie, a jeden z Kolegów z MSK sprzedawał swój bardzo porządny TRX, kilka osób z Klubu i z poza niego postanowiło wspólnie go odkupić. Miał stanowić element stymulujący i wspomagający nasze dalsze działania. Ale, ku naszemu zdumieniu, los postanowił inaczej…

CDN

Krakowska Grupa Ekspedycji Radiowych by SP9ORH.