Bieżanowskie okno na 6 m

W dniach 21-22.05.2016 odbyły się XXIII Dni Bieżanowa w Krakowie. Zabytkowy Dwór Czeczów jako jeden z organizatorów tych dni zaprosił Krakowską Grupę Ekspedycji Radiowych do uczestnictwa w imprezie.

W niedzielne przedpołudnie do altanki z napisem RADIOSTACJA KLUBOWA SP9PGE zaczęli zaglądać pierwsi goscie. Rozwieszone anteny (G5RV, long wire, Gp-2m) oraz radiostacje Icom 737, Yaesu FT817, Icom 746PRO i ręczniaki skutecznie przyciągały uczestników festynu. Konferansjer ze sceny informował zebranych o naszym „namiocie”, podawał krótkie informacje o krótkofalarstwie.
Raz po raz do naszego stanowiska podchodzili różni ludzie, także z dziećmi. Pytali czym się zajmujemy i co to za sprzęt. W międzyczasie prowadziliśmy łączności na różnych pasmach. Odwiedzili nas też harcerze oraz zaprzyjaźnieni krótkofalowcy. Miłym akcentem powyższej działalności było “otwarcie magicznego pasma” 6m. Rafał SQ9MCI który wykonał turystyczną wersje hexbeama na to pasmo, wraz z Tomkiem SP9SCZ szybko ją rozłożyli. 12 krajów europejskich , raporty 5/9 i najdalsze QSO to Cypr.
Podsumowując : pogoda była super, atmosfera typowo piknikowa, gry i zabawy dla młodszych i starszych i co najważniejsze wzbudzaliśmy zainteresowanie krótkofalarstwem czasem nawet u przypadkowych ludzi. Więcej info i zdjęć www.cqcqcq.pl
Opracował:
Rafał SQ9MCI

Dodaj komentarz