14 Małopolski Piknik Lotniczy

W dniach 23-24 czerwca br. goście odwiedzający 14 Małopolski Piknik Lotniczy w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie mieli po raz kolejny możliwość odwiedzenia „Radiostacji klubowej SP9PGE”.

SP9PGE jako SN0MPL na Małopolskim Pikniku Lotniczym 2018

Klub terenowy Oddziału 12 PZK po zainstalowaniu anten już w piątek 22 czerwca rozpoczął aktywację znaku okolicznościowego SN0MPL. Pozioma delta dość nisko rozwieszona okazała się bardzo skuteczna – Brazylia i Panama to nasze najdalsze kraje. W sobotę otworzyło się okno na 6m co skwapliwie wykorzystaliśmy .

Nasze stanowisko dzięki SP9IVE chronione namiotem i przyczepą turystyczną dało schronienie nie tylko radiostacji ale i wielu odwiedzających nas kolegów i gości, bo pogoda z cyklicznymi opadami deszczu nie rozpieszczała.

SN0MPL – znak okolicznościowy nadający z ciekawego miejsca zapewnił szybkie zapełnianie logu. Na pasmach pracowali praktycznie wszyscy klubowicze a w szczególności SP9OM, SP9IVE i SP9IVD.

Co by nie mówić nasza radiostacja klubowa nie była największą atrakcją Pikniku. To co działo się na niebie, powodowało zawrót głowy ale o tym nie będziemy pisać 🙂 Po prostu zapraszamy już za rok na 15 Piknik Lotniczy.

Kraków 26.06.2018 SP9IVE i SP9ITP

CQ de SN0MPL

SN0MPL

SN0MPL on air

Jedna myśl nt. „14 Małopolski Piknik Lotniczy

Dodaj komentarz