KGER w zawodach CQ WW SSB 2017

W dniach 28-29 października odbyły się jedne z największych zawodów SSB a mianowicie CQ WW. Koledzy z zaprzyjaźnionego z nami klubu SP9KLF z Trzebini zaprosili nas w odwiedziny a zarazem do uczestnictwa w tych zawodach. Pierwsi operatorzy w osobie Krzyśka SP9RQH i Mariana SP9DEM pojawili się na bazie już w piątek wieczorem – wiadomo trzeba było się radio-technicznie oraz mentalnie przygotować do zawodów :) Grzali w piecu i przy okazji tranzystory w Orionie. Już po rozpoczęciu zawodów, po godzinie 4 w nocy naszego czasu do klubu zawitali Rafałowie SP9IVD i SQ9MCI.
W nocy warunki na niższych pasmach były w miarę sprzyjające. Porobiliśmy sporo QSO z Ameryką Północną, Południową + Karaiby.
Z rana przystąpiliśmy do „modernizacji” 9 elementowego logperiodika. Na wieżę, a zarazem maszt, z osprzętem wdrapał się Krzysiek SP9RQH i przy silnym wietrze i deszczu po około godzinie sprawił iż owy logperiodic mógł się obracać. Krzysiek szacunek za wytrwałość!
W ciągu dnia odwiedził nas główny gospodarz Janek SP9GRF + Tomek SP9SCZ i Paweł SQ9ATK. Mimo niesprzyjającej pogody i tak rozpaliliśmy grilla:) W międzyczasie, już na wyższych pasmach, do logów wpadały kolejne QSO. Wieczorem pomału zaczęliśmy się rozjeżdżać do swoich stałych QTH, Jednak SP9DEM I SP9RQH zostali na bazie do niedzieli.

Propagacja dosyć przyzwoita, porobiliśmy sporo ciekawych prefixów.
Dziękujemy bardzo kolegom z SP9KLF za zaproszenie i miłe przyjęcie !

Tekst: Rafał SQ9MCI

Tradycyjnie już zapraszamy do odwiedzin galerii.

Dodaj komentarz